Infrasauny

Stavební příprava pro infrasaunu

Stavební příprava pro infrasaunu není nutná, nicméně tímto seznamem činností zajistíte bezproblémovou instalaci vaší infrasauny.

Výhody koupě infrasauny značky Alexa

Centrum Alexa se specializuje na prodej infrasaun. Na trhu je hodně značek a prodejců infrasaun, ale jen naši prodavači dokážou nejen doporučit, ale také kvalifikovaně poradit.

Typy saunových topidel

Infrasauny ke svému fungování používají infrapanely, které mohou být karbonové, nebo keramické. Každý z nich má své přednosti a je na vás, který si vyberete.

Jak se správně saunovat

Každé saunování má také svá pravidla. Rozdíl v saunování je také v případě užití infrasauny nebo finské sauny. Postupy užívané v daných typech se liší a rozdíly jsou popsány v tomto článku.

Rozdíl infrasauny a finské sauny

Nevíte jaký je rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou? Základní je v nejen energetické náročnosti, ale také teplotou uvnitř saunovací kabiny. Nicméně každá sauna má své kouzlo a každý preferuje oblíbený typ.

Co je infra záření a jak pracují infrasauny

Co je infra záření a jak je využito v infrasauně? Infra záření se označuje jako tepelné a má blahodárné účinky pro lidský organismus. Jeho výhodou je, že pronikne do větší hloubky těla a tím jej efektivně prohřeje. Infrasauny využívají právě tento druh záření.

Jak sauna prospívá zdraví

Sauny, v klasické formě, lidstvo využívá bezmála více než dva tisíce let. V dnešní době zaznamenávají výrazný boom také infrasauny. Bez ohledu na druh sauny, mají všechny příznivé účinky na zdraví člověka. Jak tedy sauna prospívá zdraví?