Co je infra záření a jak pracují infrasauny

Infra záření je záření o vlnové délce mezi 760 nm a 1 mm a je označováno jako záření tepelné. Je součástí i slunečního záření, které na rozdíl od ultrafialového, není pro nás škodlivé. Země, která toto záření absorbuje, jej následně vyzařuje zpět, a tím přispívá k udržení našeho podnebí v příznivých podmínkách životu na Zemi.

Infračervené záření je pro lidský zrak neviditelné a můžeme jej vidět jen pomocí speciálních kamer, které dokážou toto záření, pomocí zástupných barev zobrazit. Uvnitř infra sauny jsou nainstalované infra panely, které záření emitují. My jej následně pociťujeme jako teplo. Tyto infra panely rozdělujeme na karbonová topidla nebo keramická topidla. O jejich vlastnostech pojednává článek o typech infra panelů.

Infračervené paprsky jsou velmi důležité téměř pro každou součást života na naší planetě. Kromě toho, že zajišťují teplo lidem, mohou infračervené paprsky rovněž posílit zdravotní stav těla na buněčné úrovni. Tato technologie je natolik bezpečná, že se používá již po řadu let na porodních sálech nemocnic, kde pomáhá novorozencům získat přijatelnou tělesnou teplotu.

Využití infrasauny, představuje výhodu v rychlém rozehřátí celé infra kabiny.  Infra záření má tu výhodu, že prohřeje tělo hluboko do svalové hmoty a k pocení dochází při nižších teplotách, než které jsou běžné u finských saun. Pomocí infra sauny dochází k pocení již při padesáti stupních celsia, což je teplota, která málo zatěžuje lidský organismus.

Celé ovládání infrasauny je velmi jednoduché a k ovládání se využívá panel, který umožňuje ovládat čas sálání infra panelů, čtecí lampu a další funkce, které jsou spojeny s osvětlením sauny. 

Panely jsou v závislosti na typu sauny umístěny tak, aby prohřívaly jednotlivé partie lidského těla rovnoměrně. Nejčastější umístění je na horní a dolní polovinu těla. Nemusíte mít však obavu z toho, že nějaká část zůstane neprohřána. Infra záření se šíří v infra sauně všemi směry a to umožňuje prohřívání celého těla rovnoměrně.

Infrasauna a infra záření v jednotlivých bodech.

  • Infra záření se označuje jako tepelné.
  • Není škodlivé pro náš organismus.
  • Není viditelné a je součástí přírody
  • V infrasauně emitují toto záření infrapanely
  • Dokáže rychleji prohřát do větší hloubky svaloviny