Typy saunových topidel

Saunová topidla užívaných v infrasaunách Alexa se dělí na dvě základní kategorie.

Karbonová topidla

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které vyvinou povrchovou teplotu 70 až 170 °C. Karbonové topidla tak dosáhnou maximální teploty uvnitř infrasauny (60°C) pomaleji, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady jsou vyšší. Distribuce infračervených paprsků je však u těchto topidel nejrovnoměrnější a efektivnější. Životnost karbonového zářiče je 12 000 provozních hodin. Při běžném provozu vydrží až 90 let. Karbonové topidla můžete najít například v této infrasauně.

Keramická topidla

Keramické zářiče pracují s povrchovou teplotou 250 - 300 °C. Zářiče jsou proto chráněny extra ochrannou mříží. Jejich start je pro dosažení maximální požadované teploty v infrasauně (60°C) velmi rychlý. Není proto zapotřebí velkého počtu zářičů. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší a životnost je 8000 provozních hodin. Při běžném provozu vydrží až 60 let. Keramické topidla jsou využity v této infra sauně.

Saunová kamna do finské sauny

Elektrické topné těleso, které se využívá v případě finské sauny, je klasické topné těleso, které využívá elektrické energie k přeměně na tepelnou. Jeho efektivnost není tak velká jako v případě infra panelů, nicméně je dostatečná na vytopení saunovací kabiny na požadovanou teplotu. Jeho životnost je, při běžném provozu, asi 50 let.