Co přináší hydroterapie a chromoterapie

Hydroterapie je, volně přeloženo, léčba vodou. Vodoléčba je jednou z historicky nejstarších oblastí fyzikální terapie. Mezi základní fyzikální jevy, kterých využívá, patří hydrostatický tlak a vztlak. Další energií potencující účinky hydroterapie je energie termická.

Do hydroterapie je zahrnuto vícero procedur spojených s vodoléčbou, mezi jinými také účinky vířivky. Vířivka je masáž kůže za pomocí vzduchových bublin. Alexa vířivky nabízejí nejen vířivou masáž, ale také využívají masáž pomocí vodních trysek, které pod tlakem jemně masírují pokožku a svaly. Trysky je možné nastavovat, a to jak jejich směr, tak je možné regulovat jejich intenzitu. Celkový počet trysek záleží na daném modelu vířivky, avšak vždy je dostatečný pro kvalitní masáž.

Pomocí hydroterapie můžeme nejen efektivním způsobem odbourávat stres, ale také nám pomáhá při léčbě post úrazových komplikací, artritidy, bolestí zad, kloubů a svalů dále pak také k celkovému uvolnění, nebo naopak povzbuzení organizmu.

Vířivky Alexa je možné využít jak v případě domácí hydroterapie, tak i pro komerční využití ve wellness centrech. Ovšem v domácích podmínkách si dokážete zážitek z hydroterapie užít mnohem více. Už jen proto, že máte své soukromí, které vám ve wellness centrech nenabídnou.

Vířivá vana je symbolem ideální relaxace po náročném dni. „Naložit se“ do vířivky a nechat na sebe působit hojivou sílu vody je ovšem přínosem nejen pro naši psychiku, ale pro zdraví celého organismu.

Vířivá voda a barevné podsvícení vám prozáří ukončení vašeho dne. V případě, kdy je využití vířivky spojeno s odpočinkem po těžkém dni, přinese vířivka ve večerních hodinách uklidnění před spánkem, uvolněním napětí a po užití vířivky se budete cítit příjemně unaveni. Navíc díky zabudovanému osvětlení si večerní vířivku opravdu užijete. Tento princip popisuje chromoterapii – což tedy označuje léčbu barevným světlem.

Chromoterapie je tedy navození určitého duševního stavu. Tento lékařsky prokázaný účinek barev světelného spektra se využívá k posílení organismu a zklidnění či vyléčení mysli, těla i ducha.

Systém vířivky má 6 barev a umožňuje vybrat si jednotlivou barvu, nebo postupný plynulý přechod z barvy do barvy. Každá z barev působí na lidskou psychiku a ovlivňuje emoce určitým způsobem.

  • modrá barva podporuje koncentraci a kreativitu, klid a vyrovnanost; pomáhá proti nadváze a celulitidě
  • akvamarín pomáhá snižovat stres, povzbuzuje centrální nervovou soustavu, působí antisepticky
  • zelená barva podporuje duševní pohodu a relaxaci, odpočinek a posílení zraku, snížení krevního tlaku a nespavost
  • žlutá barva povzbuzuje pozitivní myšlení, dodává energii svalstvu, podporuje léčbu ekzémů
  • červená barva povzbuzuje vitalitu a krevní oběh, přináší úlevu při bronchitických a revmatických potížích
  • fialová barva pomáhá při nervových a psychických obtížích, artritidě, akutních potížích trávení a nespavosti

Přijďte k nám prohlédnout si vířivky Alexa. Najděte si volný čas po práci, po golfu, po vyjížďce na kole, po tenisu… Slibujeme, že nebudete litovat.

Kontaktujte nás ještě dnes a domluvte si návštěvu i mimo otevírací hodiny. Těšíme se na vás.