Jak správně vybrat vířivku

Pro výběr vířivky první stanovíme kritéria, podle kterých budeme výběr řídit.

Výběr místa umístění vířivky je primární a další kritéria jsou podmíněny právě výběrem místa, kde chceme vířivku postavit. Nesmíme také zapomenout na to, že i když místo, které vybereme, má odpovídající rozměry, tak stavební otvory, kterými vířivku dostaneme dovnitř, musí nastěhování umožňovat.

Dále je vhodné udělat technickou přípravu. Ta spočívá v zajištění přívodu energie, přívodu vody na napouštění vířivky a odpad pro vypouštění a dalších činnostech. Více o technické přípravě najdete v článku „Technická příprava před instalací vířivky“.

Dalším krokem je naše ujasnění, pro kolik osob by měla mít vířivka míst a jaké masážní funkce by měla zvládat. Alexa centrum nabízí vířivky s maximálním počtem do šesti osob (volitelně až sedm a více). Každá osoba tak může obsadit dané místo, které může být uzpůsobené k masážím daných partií. Masáž části těla, je dána rozložením trysek. Trysky u Alexa vířivek, mohou masírovat mnoha způsoby a na rozličná místa. Více o nastavení trysek a jejich umístění se dozvíte v článku „Co přináší hydroterapie“.

Výběr vhodného umístění vířivky a maximální počet osob nám dá možnost vybrat daný model, který bude mít již konkrétní rozměry. Porovnáním potvrdíme, zdali model vířivky svou velikostí nepřesahuje požadované rozměry místa umístění.

Ke každému modelu je možné vybrat také jeho volitelné příslušenství. Zde máme možnost vybrat si barvy vany, barvy vnějšího opláštění a termokrytu.

Pakliže máme zvýšené nároky na čistotu vody – třeba při komerčním využití vířivky, nabízíme jako další doplňkové příslušenství pískovou filtraci a speciální bazénovou chemii.

Pro náročnější klienty pak nabízíme vířivky s vestavěnou LCD televizi s DVD přehrávačem. Audio systém je v základní nabídce všech vířivek a vše je možné pohodlně kontrolovat pomocí přehledného ovládacího panelu vířivky.