Obložení vířivky. Dřevo nebo plast?

Obložení vířivky. Dřevo nebo plast? Jednoduchá otázka na kterou je vhodné se zamyslet, abychom dokonale sladili design vířivky s okolím a dosáhli dlouhodobé životnosti.

Opláštění nebo chcete-li obložení vířivky, je vnější svislé obložení, které zakrývá funkční části a doplňuje celkový design vířivky. Dodává se ze dvou materiálů:

  • Plast – vhodné pro použití v exteriérech.
  • Dřevo – určené pro použití v interiérech.

V současné době spíše převládá využití plastového obložení, protože péče o něj není skoro žádná. Přesný název je dřevoplast – což je směs plastu a dřevěných pilin. Výhodou tohoto materiálu je jeho stálobarevnost a při náhodném poškrábání, se oproti dřevěnému obložení, nemění barva. Dřevěné obložení se lépe hodí do interiéru, kde tvoří příjemnější vzhled vířivky (ačkoliv plastové obložení je kvalitou provedení nerozeznatelné) a lépe tak „zapadne“ do okolního designu.

Dřevěné obložení nedoporučujeme pro použití v exteriérech a v tomto případě neplatí na něj záruka. To vyplývá z vlastnosti dřeva a následnou zvýšenou péči o něj. V exteriéru, a to i přesto, že je vířivka s dřevěným obložením umístěna například v altánku, je vlivem slunce, teplot, změn vlhkosti dřevo více namáhané a proto jej musíme více ošetřovat. Je to logické. Navíc udržení barevné stálosti a jednotnosti je v tomto případě složitější. Proto do exteriérů doporučujeme používání plastových obložení.

Pro vířivku si můžete vybrat obložení, které se vám bude lépe hodit.  V nabídce je dřevěné i plastové v různých barevných odstínech. Rádi vám zašleme zdarma katalog s barevnými variacemi, kde jsou barvy mnohem realističtěji zobrazeny než v případě monitoru*. Nebo se stavte k nám do showroomu a prohlédněte si je v reálu. Prohledněte si náš sortiment a vyberte si vířivku.

* Vlivem různého barevného nastavení monitorů, které může být u každého jiné, může dojít k posunu barevných odstínu a tím ke zkreslení vybrané barvy obložení vířivky. Kontaktujte nás.