Přednosti vířivek ALEXA a Centra Alexa

1. Všechny vířivky si můžete u nás prohlédnout a vyzkoušet

Všechny vířivky máme vystavené v našem showroomu. S ohledem na technické požadavky, počet osob, jejich velikost, intenzitu využití, atd. je možné „na sucho“ vyzkoušet různé modely a vybrat ten nejlépe vyhovující požadavkům. V případě vážného zájmu vám můžeme zprostředkovat vyzkoušení „na mokro“ ve vířivce, kterou máme v našem Alexa centru napuštěnou vodou. Domluva je možná přes telefon nebo osobně.

2.  Povrch a pohodlí Alexa vířivek

Povrchová úprava našich vířivek se vyznačuje především svou vysokou kvalitou a odolností proti mechanickému poškození a poškrábání. Jedná se o speciální směs akrylátů, jejichž součástí jsou i UV stabilizátory. Ty se do akrylátu přidávají z důvodu zvýšení odolnosti materiálu. Díky tomu nedochází k degeneraci materiálu, která je způsobována UV zářením, které snižuje fyzikálně mechanické vlastnosti akrylátových povrchů.

Dalšími složkami, které tvoří výslednou směr akrylátů pro vířivky, jsou barevné pigmenty. Ty se používají pro barvení akrylátové směsi. Tyto pigmenty se vyznačují především svojí odolností vůči okolním vlivům – jako jsou chemické prostředky používané pro úpravu vody nebo již zmiňované UV záření. Právě díky kvalitnímu akrylátovému materiálu se povrch vířivek Alexa vyznačuje vysokou barevnou stálostí, UV odolností a mechanickou odolností.

3. Velmi účinná filtrace

Všechny naše vířivky a vířivé bazény jsou vybaveny účinnými filtračními jednotkami, které mají dlouhou životnost. Pro komerční a terapeutické centra dodáváme, jako doplňující příslušenství, také pískové filtrace a bazénovou chemii na úpravu kvality vody.

4. Montáž zdarma

Vámi objednanou vířivku zdarma dovezeme a zapojíme. V případě, že potřebujete připravit vámi zvolené místo na zapojení vířivky, zajistíme vám na klíč přívod silové elektřiny, přívod vody a odpady a v případě potřeby i vyjádření statika. Tato služba je zpoplatněna dle domluvy se zákazníkem.

5. Úsporné technologie vířivek Alexa

Úsporu vynaložených nákladů na energie potřebné k vytápění a udržování teploty vody a hospodárný provoz zařízení Vám zajistí izolace vířivé vany. Pro tento účel se používají polyuretanové pěny s vysokou hustotou. Vana vířivky je touto pěnou izolována a její aplikace zabraňuje nežádoucímu rozptylu tepla a zajišťuje vysokou tepelnou izolaci.

Vířivky ALEXA patří k těm s nejlepší energetickou účinností. Dosahují toho jednak použitím technologií a zařízení, která mají minimální spotřebu s využitím zbytkového tepla a dále pak výbornou tepelnou izolací celé vířivky. Silnou stránkou vířivky je topení, které má bezkonkurenční efektivitu převodu elektrické energie na tepelnou. Každá vířivka Alexa má navíc přesný kryt, který zajišťuje dokonalé utěsnění vířivky, takže jednou vytvořené teplo se jen tak neztratí.

6. Vysoce odolný kryt zdarma

K našim vířivkám dodáváme termo-izolační kryt zdarma. Součástí každé vířivky Alexa je kryt, který má jádro vyrobené z kvalitního polyuretanu. Povrch krytu je z odolné koženky. Kryt je od středu ke stranám zkosený pro lepší odtok vody, která by mohla svojí vahou způsobit jeho prohnutí nebo zlomení. Navíc je opatřen po obvodu dostatečně velkým lemem, který zaručí dokonalé přilnutí termo-krytu a zabrání tím uniku tepla z vířivky.

7. Tichý chod vířivek Alexa

Při konstrukci vířivky Alexa byl kladen velký důraz na jejich tichý chod. Vířivka má být zdrojem odpočinku a relaxace, nikoliv zdrojem rušivých zvuků a hluku. Celý soubor opatření proti hluku s výmluvným názvem Q (od slova quiet = tichý) zaručuje maximálně tichý chod, kterého jen lze dosáhnout. Proto se všemu pohyblivému ve vířivce Alexa věnuje zvláštní pozornost s cílem snížení hluku.

  • Vířivky Alexa mají pro filtraci zvláštní malé, tiché čerpadlo a nevyužívají (jak je běžné) pro filtrační cyklus hlučnější hydro-masážní čerpadlo.
  • Všechny motory čerpadel jsou umístěny na gumových tlumičích, které zachycují jejich chvění při chodu a nedovolí přenést toto chvění na konstrukci vířivky.
  • Všechna ostatní zařízení jsou umístěna na tlumících podložkách, které zamezují zesílení případných nežádoucích kmitů.
  • Žádné z potrubí se nedotýká skořepiny vířivky, její konstrukce ani obložení vířivky. Všechna potrubí jsou navíc uvnitř tepelné izolace, která působí zároveň jako tlumič kmitů a zvuková izolace.
  • Průměr potrubí ve vířivce je dostatečně velký tak, aby čerpadla dostávala vždy dostatek vody a zabránilo se hluku způsobenému kavitací.
  • Ohyby potrubí, jeho spoje a armatury jsou provedeny tak, aby se zabránilo hluku vznikajíc turbulencí.
  • Vstupy přídavného vzduchu do trysek vířivky jsou provedeny u dna konstrukce vířivky tak, aby se minimalizoval případný hluk při nasávání.

Měřením hlučnosti vířivek byly získány následující hodnoty, které samozřejmě vyhovují hygienickým normám.

  • Vířivky v pohotovostním režimu, kryt na místě, neběží čerpadla, pouze cirkulace a topení ≤45 dB
  • Vířivky v chodu, kryt dole, čerpadla běží ≤70 dB