Zimní provoz vířivky

Vířivky Alexa lze používat i v zimě. Není nic krásnějšího než s kulichem na hlavě sedět po krk v teplé vodě a nechat se masírovat bublinkami. Alexa vířivky totiž dovolují i zimní provoz v exteriéru. Díky perfektní tepelné izolaci jak celé vany, tak i vrchního termo-krytu, nemusíte vířivku na zimu zazimovávat a stačí ji udržovat jen v nezamrzajícím režimu. Následně, když ji chcete použít, stačí jen zapnout ohřev vody a jde se na věc!

Energetická náročnost takového režimu není až tak nákladná, jak se můžete domnívat. Jistou výhodou, je mít vířivku v altánku, který díky bočnímu zakrytí nedovolí mrazu příliš pronikat do prostoru s vířivkou. Ale i v případě volně otevřeného prostoru se jedná o poměrně nízkou spotřebu.

Aby vířivka přes zimu nezamrzla, stará se počítač, který hlídá teplotu vody, o její teplotu, která se pohybuje okolo pěti stupňů Celsia a dle toho přizpůsobuje vyhřívání. Navíc i v případě výpadku proudu nezamrzne vířivka ihned. Je to z důvodu velkého množství vody, které má své teplo a díky kvalitní izolaci jej ztrácí velmi pomalu, dokonce i několik dní. Pro ilustraci, jak chladne voda ve vířivce, přikládáme velmi přibližný graf, který vidíte níže.