Vířivky a zdraví

Relaxace ve vířivce přináší řadu blahodárných účinků pro lidské tělo i duši. To bylo mimo jiné i hlavním podnětem pro konstrukci historicky první vířivky v roce 1968.

Vířivky se tak staly efektivními pomocníky při prevenci i boji proti mnoha psychosomatickým potížím, včetně stresu, nespavosti, celulitidy, artritidy, bolestí svalů či únavy. Relaxační masáž, stejně jako moderní léčebné metody aromaterapie a chromoterapie si nyní můžete pravidelně dopřávat i u vás doma!

Hydromasáž redukuje stres a podporuje hubnutím

Je prokázáno, že masáž s pomocí vodního proudu a vzduchových bublinek uvolňuje tělo a mysl, příznivě ovlivňuje krevní oběh a zmírňuje svalové napětí. Relaxace ve vířivce přispívá k produkci endorfinů, čímž napomáhá odbourat stres a vyčerpanost. Večerní koupel při intimním osvětlení či svíčkách je pak ideální cestou pro zklidnění organismu a zdravý spánek.

Pokud navíc vodu vyhřejete na 40 °C, zvýší se váš kalorický výdej o 80 %, takže za 1 hodinu tělo dokáže spálit až 126 kalorií (tedy totéž jako při cca 20 – 30minutové chůzi). Vaše domácí vířivka tak může být i účinnou pomůckou při hubnutí.

Chromoterapie

Barvy ovlivňují lidskou psychiku, náladu i organismus, čehož využívá léčebná metoda zvaná chromoterapie. Propojení příznivých účinků barev a vodní masáže se stalo trendem, jemuž začaly tisíce majitelů vířivek po celém světě! Rovněž vířivky z našeho Centra Alexa jsou vybaveny LED osvětlením, jehož barevné spektrum si přizpůsobíte vzhledem k aktuální náladě a potřebám.

A jaké barvy zvolit?

Představme si hlavní účinky 4 základních barev:

Aromaterapie

Vůně působí na náš nervový systém, a skrze něj ovlivňují krevní tlak, psychické rozpoložení, včetně pocitů bolesti i stresu, a další fyziologické jevy.

Kombinace vodní masáže a aromaterapie ve vířivce vám dopřejete až návykově příjemné uvolnění celého organismu, které odbourává stres, zvyšuje energii i duševní pohodu. Uvolňující koupel prosycená vůněmi však pomůže také s ucpanými dýchacími cestami, nebo přepadne-li vás nostalgická vzpomínka na teplé letní měsíce.

Používat byste měli speciální esence, jež nepoškozují povrch vířivky, neobsahují alkohol a nevysušují pokožku – k dostání v našem e-shopu/prodejně. Doporučené dávkování je 3–5 ml na 1 m3.

 

Podívejme se na základní druhy vůní a jejich účinky: